معرفی اداره کتابخانه، اسناد علمی و نشریات

اداره کتابخانه، اسناد علمی و نشریات، در راستای تولید محتوای علمی، امور مربوط به نشر کتاب، نشریات و ارائه خدمات کتابخانه‌ای را بر عهده دارد.

1- بخش انتشارات پژوهشکده بیمه

بخش انتشارات پژوهشکده بیمه، با هدف کمک به گسترش دانش بیمه‌ای در کشور در حوزه انتشار کتب تالیفی و ترجمه‌ای پژوهشگران و محققان به ویژه در زمینه موضوعات تخصصی دارای اولویت، تشکیل شده است.

دستاوردهای علمی اساتید و پژوهشگران صنعت بیمه، که از طریق سامانه نشر کتب به آدرس nash.irc.ac.ir دریافت شده‌اند، پس از بررسی و ارزیابی و پذیرش توسط اعضای کمیته بررسی اولیه کتب و پذیرش در کمیسیون نشر، توسط ویراستاران علمی مدنظر این کمیسیون مورد بازنگری قرار گرفته و پس از فرمت‌بندی توسط صفحه‌آرا آماده چاپ می شوند.

 انتشارات پژوهشکده بیمه، همچنین به جهت سهولت دسترسی متقاضیان به کتب انتشار یافته، مبادرت به انتشار آن‌ها به صورت الکترونیکی بر روی سایت فیدیبو به آدرس www.fidibo.com نموده است. متقاضیان می‌توانند جهت دریافت این کتب، بر روی سایت فیدیبو ثبت نام نموده یا مبادرت به نصب نرم‌افزار فیدیبو بر روی گوشی‌های همراه خود نمایند.

آدرس سامانه نشر کتب پژوهشکده بیمه: nashr.irc.ac.ir      

آدرس ایمیل سامانه نشر کتب: nashr@irc.ac.ir

 

2-بخش نشریات پژوهشکده بیمه

الف- فصلنامه پژوهشنامه بیمه

فصلنامه پژوهشنامه بیمه، به عنوان تخصصی‌ترین فصلنامه علمی‌– پژوهشی در صنعت بیمه کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشد، در راستای اشاعه و رشد علمی صنعت بیمه و ایجاد تعامل با فعالان صنعت بیمه، اقدام به چاپ و نشر مقالات اساتید دانشگاهی، خبرگان صنعت بیمه و دانشجویان می‌نماید.

- آدرس ایمیل فصلنامه پژوهشنامه بیمه   faslnameh@irc.ac.ir

- آدرس سامانه پژوهشنامه بیمه  jir@irc.ac.ir

ب- گزارش موردی و مدیریتی

به منظور ارتقا، بسط، گسترش و نهادینه کردن علم بیمه با رویکرد مطالعه موردی یک موضوع خاص بیمه‌ای و تحلیل مباحث آن، نشریه گزارش موردی و مدیریتی منتشر می‌گردد. این نشریه قابل استفاده برای کسانی است که به دنبال مباحث خاص بیمه ای به صورت تئوریک هستند که از آن میان می‌توان به دانشجویان بیمه و اقتصاد، مدیران عالی رتبه صنعت بیمه کشور، اساتید دانشگاه‌ها و دست‌اندرکاران صنعت بیمه اشاره کرد.

 

3- کتابخانه پژوهشکده بیمه

کتابخانه پژوهشکده بیمه، یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های تخصصی و مرجع در زمینه موضوعی بیمه می‌باشد. این کتابخانه تلاش دارد با فراهم‌آوری و دسترس‌پذیری منابع و اطلاعات علمی سازمان یافته، پاسخگوی نیاز اطلاعاتی پژوهشگران و فعالان صنعت بیمه باشد.

الف-منابع کتابخانه

مجموعه منابع کتابخانه در برگیرنده موضوعات تخصصی بیمه، اقتصاد، مدیریت، آمار بیمه، بازاریابی، مالی و حقوق به صورت گسترده و موضوعات غیرتخصصی مانند کامپیوتر، کلیات به صورت محدود می باشد.

ب-پورتال کتابخانه دیجیتال

کتابخانه پژوهشکده بیمه، به منظور تسهیل در دسترسی به اطلاعات و ارائه خدمات مناسب به جامعه مخاطب خود، در سال 1392 اقدام به تهیه پورتال کتابخانه دیجیتالی نمود. از طریق کتابخانه دیجیتالی پژوهشکده بیمه، اطلاع از مشخصات کتابشناختی کلیه منابع اطلاعاتی کتابخانه از طریق ابزارهای جستجوی ساده و پیشرفته امکانپذیر می‌باشد.

همچنین امکان مشاهده و دانلود فایل الکترونیکی مقالات نشریات پژوهشنامه بیمه، فصلنامه صنعت بیمه، تازه های جهان بیمه، گزارش موردی، همایش های بیمه و توسعه، طرح های پژوهشی و سایر منابع غیرکتابی فراهم گردیده است.

 آدرس ایمیل کتابخانه  lib@irc.ac.ir

پورتال کتابخانه دیجیتال: lib.irc.ac.ir